O Nas

Specjalistyczny Sklep Ortopedyczny funkcjonuje na rynku usług medycznych od ponad 10 lat. Obecnie znajdą nas Państwo na terenie Przychodni Specjalistyczno-Rehabilitacyjnej Pulsantis we Wrocławiu przy ulicy Ostrowskiego 3. Kierując się od wejścia A, mieścimy się na parterze w prawym skrzydle budynku (gabinet nr 33). Zajmujemy się zaopatrzeniem w sprzęt ortopedyczny, rehabilitacyjny oraz w środki pomocnicze z możliwością realizacji zleceń w ramach refundacji NFZ. Zapewniamy również możliwość wypożyczenia poligrafu oraz aparatu do terapii bezdechu sennego autoCPAP w celu diagnostyki obturacyjnego bezdechu sennego w warunkach domowych i wykonania próby terapeutycznej.
W naszej ofercie znajdą Państwo środki pomocnicze oraz sprzęt medyczny niezbędny w codziennym funkcjonowaniu osób starszych, chorych, po przebytych kontuzjach bądź z niepełnosprawnością ruchową. Szeroki asortyment zaopatrzenia ortopedycznego w postaci: ortez, pasów, stabilizatorów, gorsetów, szyn czy opasek elastyczno-kompresyjnych umożliwi optymalne unieruchomienie po przebytych urazach, operacjach i zabiegach. Posiadamy również sprzęt rehabilitacyjny, który umożliwi podtrzymanie pozytywnych efektów terapii, przyspieszając powrót do sprawności i samodzielności. Dzięki takim sprzętom jak: wózki inwalidzkie, chodziki, aparaty CPAP czy poduszki ortopedyczne poprawi się jakość życia, a dodatkowo opieka nad chorym stanie się o wiele bardziej komfortowa.
W zakresie konsultacji, dopasowania i doboru odpowiedniego zaopatrzenia pomoże wykwalifikowany personel. Nasz zespół tworzą wyłącznie fizjoterapeuci posiadający tytuł magistra oraz kilkuletnie doświadczenie zawodowe, dla których praca z pacjentem jest prawdziwą pasją. Kierowanie się kompleksowym podejściem i zrozumienie indywidualnych potrzeb pacjenta pozwala naszym specjalistą przygotować odpowiedni pakiet produktów oraz dobrać właściwy sprzęt ortopedyczny do konkretnej dysfunkcji. Nieustanne poszerzanie wiedzy oraz szkolenia zapewniają rozwój osobisty przekładający się na opiekę zgodną z najnowszymi wymogami i standardami w obrębie zaopatrzenia w wyroby medyczne. Zdobyte certyfikaty w zakresie terapii bezdechu sennego i zaburzeń oddychania pozwalają poszerzać zakres oferowanych usług w naszym sklepie. Przeszkolony personel udzieli wszelkich informacji w temacie diagnostyki i obsługi poligrafu oraz pomoże i doradzi w doborze odpowiedniego aparatu i maski do terapii, które będą zgodne z zalecaniami a jednocześnie zapewnią komfort i spełnią indywidualne potrzeby, wynikające z aktywności podczas snu.
Oferowane produkty zostały wyprodukowane przez polskich i zagranicznych producentów. Charakteryzują się wysoką jakością, niezawodnym działaniem oraz gwarancją skuteczności zarówno w warunkach domowych jak i podczas aktywności zawodowej czy sportowej. Asortyment sklepu ulega ciągłemu wzbogaceniu, zgodnie z rozwojem i badaniami dotyczącymi aktualnych metod terapii, standardów bezpieczeństwa i technologii produkcji materiału - spełniając szereg unijnych wymogów. Dzięki dobrej współpracy z producentami sprzętu ortopedycznego możemy zaproponować odpowiednio dopasowane rozwiązania nawet wymagającym pacjentom, nie obciążając przy tym znacznie jego budżetu. W sytuacji gdy nie znajdą Państwo odpowiedniego artykułu, chętnie pomożemy w odnalezieniu dopasowanej oferty.
Posiadamy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na refundację zakupionego u nas sprzętu ortopedycznego oraz środki pomocnicze.

Personel sklepu pomoże Państwu przejść przez procedurę wyboru właściwego zaopatrzenia dostarczając niezbędnej wiedzy odnośnie zakładania i użytkowania danej ortezy. Dodatkowo udzieli potrzebnych informacji o zasadach uzyskania odpowiedniej refundacji z NFZ oraz zrealizuje zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne.